Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                        nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Grzejnik do małej kuchni

artykuł promocyjny

Kuchnia, która jest odbiciem ciepła rodzinnego kojarzonego od dawna z ogniskiem i miejscem wspólnego spędzania czasu musi posiadać doskonałe źródło ogrzewania. Współczesne trendy ukierunkowane są na wysoką zabudowę oraz mądre i funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni. Trudno więc wygospodarować miejsce na grzejnik. Problem ten jest szczególnie widoczny w przypadku małych kuchni. Jednak oferta producentów grzejników jest na tyle bogata, że do każdego wnętrza można dobrać odpowiedni grzejnik.

Grzejnik do małej kuchni

fot.: Instal-Projekt

 

Po pierwsze moc...


Moc grzejnika, czyli jego zdolność do oddawania ciepła pomieszczeniu jest parametrem koniecznym do określenia przed przystąpieniem do zakupu. Podstawowe dane to kubatura lokalu. Średnie zapotrzebowanie na ciepło w kuchni to 70-100 W/m2. Im mniejsza kuchnia, tym mniejszy grzejnik.

Termix Hikaru

 fot.: Termix                                fot.: Imers
wąskie grzejniki w rozmiarach dostosowanych nawet do najmniejszych kuchni

 

Po drugie funkcjonalność...


Wielkość i kształt to kolejne cechy przekaźników ciepła. Bogate wzornictwo pozwala na dopasowanie grzejnika do każdego wnętrza. Możliwe jest też indywidualne zamówienie uwzględniające nasze prywatne upodobania. W przypadku kuchni o ograniczonej przestronności warto postawić na grzejniki montowane pionowo. Świetnie sprawdzą się także te wyposażone w dodatkowe elementy typu relingi, haczyki, czy półki.

 

fot.: Instal-Projekt - grzejnik - tablica     

Zwiększenie funkcjonalności to montaż grzejnika z możliwością pisania po nim. Praktycznym trikiem aranżacyjnym w ciasnej kuchni z wykorzystaniem grzejnika jest montaż urządzenia grzewczego wyposażonego w szklane i lustrzane dekory, które optycznie będą powiększać kuchnię.

grzejnik płytowy Instal-Projekt

fot.: Instal-Projekt

 

Po trzecie piękno...


Grzejnik oprócz funkcji praktycznej może być również ciekawą ozdobą pomieszczenia. Geometryczne kształty, asymetryczne układy wniosą nowoczesny design do wnętrza. Zastosowana technologia pozwala na łączenie różnych materiałów - metale, szkło, beton, kamień - w różnych zestawieniach kolorystycznych. W zależności od wykończenia naszej kuchni, za sprawą grzejnika, możemy wnieść kontrast lub tylko delikatny akcent.  

fot.: Instal Projekt - dekoracyjne grzejniki z fotografią

 

Grzejnik w kuchni - kilka ważnych zasad, o których trzeba pamiętać

 

  • nie montuj grzejnika pod sufitem - ciepłe powietrze kieruje się ku górze i nie ogrzewa odpowiednio kuchni
  • najbardziej optymalne miejsce na grzejnik znajduje się pod oknem
  • w przypadku bardzo małej kuchni użyj grzejników dekoracyjnych, mają one różne kształty i łatwiej je dopasować do miejsca
  • przy wąskich kuchniach użyj grzejników pionowych
  • użyj rozciągliwych węży Famas do grzejników - pozwolą na swobodniejsze ulokowanie grzejnika
     

wąż Famas

fot.: FAMAS - rozciągliwe węże do grzejników


 

Zobacz także:

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Instal Projekt, Imers, Termix, Vogel&Noot, Famas



Partnerzy

Grupa Armatura  

nVentFerro

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

Galeria łazienek - zainspiruj się



Facebook
Instagram